Nagrania filmowe to treść, która trafia do odbiorcy znacznie szybciej i pozostaje w jego pamięci na znacznie dłuższy okres czasu niż przeczytana treść. Personalizowane wideo przyciąga klientów tym bardziej, gdyż jego treść silnie nacechowana jest związkiem z odbiorcą, który staje się głównym bohaterem docierających do niego klipów reklamowych. Dzięki byciu w centrum uwagi zadania marketingowe są znacznie łatwiej realizowane, a ukierunkowanie na indywidualne i spersonalizowane potrzeby pozwala zwiększyć zainteresowani prezentowanym produktem, czy usługą.

Wysoka jakość nagrań nie pozostawia wiele do życzenia, a sam przekaz trafia do adresata droga mailową lub za pomocą jakiejkolwiek innej komunikacji sieciowej czy wysyłkowej. Sieć ma tu jednak znacznie większą przewagę, a otrzymane wideo często robi furorę wśród rodziny i znajomych, którym można je pokazać, co również przynosi zyski wśród kolejnych potencjalnych klientów.

Personalizowane wideo to jedna z najbardziej nowoczesnych form kontaktu z klientem oraz doskonałe narzędzie marketingowe, dzięki któremu zyski i sprzedaż mogą znacznie się powiększyć, a przedsiębiorca może z zadowoleniem oczekiwać świetnych recenzji i zwiększenia zadowolenia swych, jakże ważnych dla przedsiębiorstwa, klientów.